Przydatne linki – jak znaleźć tanie zakwaterowanie


Są tacy, którzy śpią w hamakach rozwieszonych pomiędzy drzewami, tacy którzy śnią pod gwiaździstym niebem, tacy co rozbijają namioty ( tym szczególnie polecamy stronę: Camp in my garden), są  tacy co jeżdżą camperem i tacy, którzy szukają schronienia pod dachem. Każda z tych opcji jest najlepszą z możliwych, my wybrałyśmy dla siebie szukanie w każdym kraju zakwaterowań głównie z tej przyczyny, że namiot ( i inny sprzęt biwakowy) nie zmieści się do bagażu podręcznego.

Jeśli zastanawiasz się JAK ZNALEŹĆ TANIE ZAKWATEROWANIE? (lub czy w ogóle jest to możliwe). To napisałyśmy ten artykuł specjalnie dla Ciebie. Jest to już nasz ostatni wpis z serii przydatnych linków i  odpowie na to nurtujące wielu ludzi pytanie. Podsyłamy oczywiście w treści całą masę stron z możliwością taniego bądź też nawet i darmowego noclegu.

Gdyby Magda miała dom może i by z takiej opcji skorzystała (hihi). Znasz może film Holiday? Wspominamy o tym filmie bo, jest możliwość spania u kogoś w domu w ramach wymiany, jak w powyższym filmie. Zasada jest prosta Ty gościsz swojego gospodarza, a on w tym samym czasie gości Ciebie – ot taka zamiana domami, a opcja jest naprawdę ciekawa, bo właściwie żyje się życiem lokalnego mieszkańca, a nie turysty. Swoją droga musi być to interesujące doświadczenie mieszkać u kogoś (a właściwie za kogoś) kogo nigdy w życiu się nie widziało.

Home Exchange

My twin palce

Kolejną trochę podobną możliwością jest mieszkanie u kogoś w zamian za pilnowanie domu w czasie wielodniowej nieobecności gospodarza. Taka opieka nad domem polega głownie na podlewaniu kwiatów, dbaniu o ogród czy zajmowanie się psem lub kotem.

Luxury House Sitting

House Carers

Mind My House

Trusted Housesitters

Kolejne dodane przez nas strony internetowe to jeden z najbardziej popularnych i najtańszych (w zasadzie darmowy) sposób znalezienia noclegu. Należy jednak pamiętać, żeby nie nadwyrężać gościnności gospodarzy, a także nie traktować ich jako punkt do spania czy pięciogwiazdkowy hotel ze śniadaniem do łóżka, a ludzi, którzy okazali nam pomoc.

CouchSurfing

Trustroots

BeWelcome

Hospitality Club

Global Freeloaders

Belodged

Stay it your way

Spotted by Locals

Kolejną alternatywą taniego noclegu, są portale, na których znaleźć można hostów – zarówno osoby prywatne, jak i organizacje, które potrzebują wolontariuszy do pracy. W zamian za kilkugodzinną pracę dziennie, oferują ciepłe miejsce do spania. Tą drogę wybrałyśmy my!

Work Away

World Packers

Help Stay

Home Stay

Go Cambio

One World 365

WOOF

Helpx

Volunteers Base

Any Work Any Where

Free Volunteering

Volunteer South America

Projects Abroad

Jedną z bardzo ciekawych możliwości jest także wynajem pokoju w czyimś mieszkaniu. Zawsze taniej niż w hotelu, a relacje z gospodarzami potrafią być bezcenne.

Airbnb

World Escape

Home Away

Tripping

Hostele również nie należą do najdroższych, a dobre wyszukiwarki pomagają odnajdować czasem niesamowite promocje.

Hostel Bookers

Hostel World

Będąc już na miejscu, najlepiej o danym mieście, zwyczajach, kulturze, życiu – opowiedzą nam lokalni mieszkańcy. Dzięki nim można oglądać poznawany świat z zupełnie innej perspektywy. Watro więc podczas podróży po danym kraju czas spędzać z jego mieszkańcami. Jeśli nie uda nam się poznać kogoś na ulicy – z pomocą przychodzi Internet

Context Travel

Renta Local Friend

Pamiętajcie, że zawsze możecie zarobić pieniądze na nocleg, nawet w trasie. W poszukiwaniu pracy w czasie podróży, pomagają te portale

Working Traveller

Craigs List

Season Workers

Workamping Jobs

A jeśli już o pieniądzach mowa – to podajemy również stronę, która pomoże określić koszt życia i przykładowych produktów w wybranym kraju

Numbeo

A na koniec, coś co może się przydać każdemu, kto utknie na zbyt długi czas na lotnisku i zmorzy go zmęczenie – czyli przewodnik po tym jak spać na lotniskach

The Guide to Sleeping Airports 

Polecamy Wam także dwa inne artykuły w których znajdziecie wiele przydatnych linków:

CO WARTO ZROBIĆ PRZED WYJAZDEM Z POLSKI?

Oraz

JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ?

artykuly2spanie

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s