Selekcja rzeczy


JAK OPRÓŻNIĆ SWOJĄ GARDEROBĘ

Otwarcie własnej szafy i przejrzenie miliona ubrań jest przeżyciem traumatycznym. Generalnie robisz do tego parę podejść. Otwierasz szafę i zamykasz, otwierasz i zamykasz. To trochę jak wietrzenie, z tym, że za każdym razem otwierasz ją w celu uprzątnięcia, a zamykasz, bo jednak znalazłaś pilną sprawę nie cierpiącą zwłoki znacznie, ale to znacznie ważniejszą niż szafy uprzątnięcie. Kiedyś jednak przychodzi ta chwila, kiedy wszystkie ciuchy lądują na środku pokoju. Jest ich tona, połowy z nich nie znasz i nie jesteś pewna, czy nie podwędziłaś ich przypadkiem tej drugiej podczas prania.

Wielka szafa, która przy wprowadzaniu się do mieszkania budziła Twój zachwyt, w tym momencie napawa Cię zgrozą. Było miejsce, więc zagospodarowywałaś je miesiącami. Szmat przybyło. Selekcja będzie trudna- tą kieckę darzysz sentymentem, bo jest od Izy, która wyjechała 7 lat temu, ten sweterek jest po babci, ta bluza od Moni, ta bluzka z lumpeksu, który odwiedziłaś w Austrii jadąc na stopa, a ten szalik znalazłaś na ziemi wracając pijana z imprezy. I tak dalej i tak dalej…

13432436_626839574140446_7124629472999626893_n

Magda na zdjęciu siedzi w swojej traumie, nie dość, że to tylko część szafy, to są to  rzeczy posegregowane, druga prawie tak samo wielka sterta już jest gotowa do oddania. Ja spakowałam 5 worów, które pojechały prosto do Caritasu.

Jeśli chcesz, żeby Twoja selekcja przebiegła owocnie, musisz być bezwzględna. Metoda jest prosta: przygotowujesz trzy kartony: pierwszy- przyda mi się, drugi- nie przyda mi się, ale jest zdatne do użytku, trzeci- nikomu się nie przyda. Zaskakujące jak wiele rzeczy znajdzie się w trzecim kartonie i jak wiele nieprzydatnych, darzonych sentymentem i tak przemyci się do kartonu pierwszego. Niektórzy mogą mieć też czwarty- karton: na sprzedaż, ale my nie posiadałyśmy nic wartościowego, więc przyszło nam przyszykować jedną paczkę mniej. W sumie  z rzeczami żegna się łatwo, w porównaniu z tym pożegnania z ludźmi, budzą dużo więcej emocji.

Może dla Was to małe kroczki, ale dla nas to sygnał, że nasze przygotowania do podróży dookoła świata zaczęły się już na poważnie.

Powiedziałeś A, musisz powiedzieć B …

Aśka

selekcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s